İçeriğe geç

Bolu Yalova Arası Kaç KM

Bolu Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Yalova arası kaç km? Bolu Yalova arası kaç saat? Bolu Yalova yol tarifi? Bolu Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bolu Yalova Arası Kaç KM

Bolu Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 236 km’dir. Bolu Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 197 km’dir.

Bolu Yalova Arası Kaç Saat

Bolu Yalova arası kaç saat; Bolu Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 236 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 197 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Bolu Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 236 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.