İçeriğe geç

Bitlis Yalova Arası Kaç KM

Bitlis Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Yalova arası kaç km? Bitlis Yalova arası kaç saat? Bitlis Yalova yol tarifi? Bitlis Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Yalova Arası Kaç KM

Bitlis Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1388 km’dir. Bitlis Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1148 km’dir.

Bitlis Yalova Arası Kaç Saat

Bitlis Yalova arası kaç saat; Bitlis Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1388 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1148 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Bitlis Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1388 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 112 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.