İçeriğe geç

Bingöl Yalova Arası Kaç KM

Bingöl Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Yalova arası kaç km? Bingöl Yalova arası kaç saat? Bingöl Yalova yol tarifi? Bingöl Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Yalova Arası Kaç KM

Bingöl Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1309 km’dir. Bingöl Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 979 km’dir.

Bingöl Yalova Arası Kaç Saat

Bingöl Yalova arası kaç saat; Bingöl Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1309 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 979 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 48 dakika

Bingöl Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1309 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.