İçeriğe geç

Bilecik Yalova Arası Kaç KM

Bilecik Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Bilecik ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bilecik Yalova arası kaç km? Bilecik Yalova arası kaç saat? Bilecik Yalova yol tarifi? Bilecik Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bilecik ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bilecik Yalova Arası Kaç KM

Bilecik Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 111 km’dir. Bilecik Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 83 km’dir.

Bilecik Yalova Arası Kaç Saat

Bilecik Yalova arası kaç saat; Bilecik Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 111 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 83 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

36 dakika

Bilecik Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bilecik Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 111 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bilecik Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bilecik Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.