İçeriğe geç

Batman Yalova Arası Kaç KM

Batman Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Yalova arası kaç km? Batman Yalova arası kaç saat? Batman Yalova yol tarifi? Batman Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Batman Yalova Arası Kaç KM

Batman Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1507 km’dir. Batman Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1066 km’dir.

Batman Yalova Arası Kaç Saat

Batman Yalova arası kaç saat; Batman Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1507 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1066 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Batman Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1507 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 121 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.