Yalova Armutlu Arası Kaç KM

Yalova Armutlu arası kaç km; yazımızda öncelikle Yalova ve Armutlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yalova Armutlu arası kaç km? Yalova Armutlu arası kaç saat? Yalova Armutlu yol tarifi? Yalova Armutlu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yalova ile Armutlu İli Hakkında Genel Bilgiler

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ilinin yüzölçümü yaklaşık 850 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 40° 39′ 17.6256” Kuzey ve 29° 17′ 3.0660” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Armutlu ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Armutlu ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 166 km2dir. Armutlu ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 31′ 7.8276” Kuzey ve 28° 49′ 45.7968” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova Armutlu Arası Kaç KM

Yalova Armutlu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 52 km’dir. Yalova Armutlu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 40 km’dir.

Yalova Armutlu Arası Kaç KM

Yalova Armutlu Arası Kaç Saat

Yalova Armutlu arası kaç saat; Yalova Armutlu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 52 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Yalova Armutlu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Yalova Armutlu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 40 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Yalova Armutlu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Yalova Armutlu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 52 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 5 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Yalova Armutlu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Yalova Armutlu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Armutlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Armutlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.