İçeriğe geç

Yalıhüyük Yol Tarifi

Konya Yalıhüyük yol tarifi; yazımızda öncelikle Yalıhüyük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yalıhüyük’e  nasıl gidilir? Yalıhüyük yol tarifi? Yalıhüyük yol haritası? Yalıhüyük İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yalıhüyük İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Yalıhüyük, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yalıhüyük İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 94 km2’dir. Yalıhüyük ilçesinin rakımı ise 1.106 m olarak hesaplanmıştır. Yalıhüyük ilçesinin Kuzeyinde Seydişehir, doğusunda, batısında ve Güneyinde ise Ahırlı ilçeleri bulunmaktadır. Yalıhüyük ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yalıhüyük İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yalıhüyük ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 1.629 nüfusa sahiptir.

Yalıhüyük İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yalıhüyük Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yalıhüyük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yalıhüyük Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalıhüyük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yalıhüyük’e Nasıl Gidilir? Yalıhüyük Yol Tarifi

Yalıhüyük’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yalıhüyük’e gelebilirsiniz. Yalıhüyük karayolu ile Konya şehir merkezine 122 km, İstanbul’a yaklaşık 682 km, Ankara’ya yaklaşık 392 km, İzmir’den ise yaklaşık 603 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yalıhüyük ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yalıhüyük ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.