İçeriğe geç

Yalıhüyük Posta Kodu

Yalıhüyük Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yalıhüyük Posta Kodu Sorgulama

Yalıhüyük’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yalıhüyük ilçesi Hakkında

Yalıhüyük ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz altıncı en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Yalıhüyük, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Yalıhüyük İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 94 km2’dir. Rakımı ise 1.106 m olarak hesaplanmıştır. Yalıhüyük ilçesinin Kuzeyinde Seydişehir, doğusunda, batısında ve Güneyinde ise Ahırlı ilçeleri bulunmaktadır. Yalıhüyük ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yalıhüyük İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yalıhüyük ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 1.573 nüfusa sahiptir.

Yalıhüyük Posta Kodu
Yalıhüyük Posta Kodu