İçeriğe geç

Yakutiye Yol Tarifi

Erzurum Yakutiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Yakutiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yakutiye’ye nasıl gidilir? Yakutiye yol tarifi? Yakutiye yol haritası? Yakutiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yakutiye İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Yakutiye, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Yakutiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 945 km2’dir. Yakutiye ilçesinin rakımı ise 1.879 m olarak hesaplanmıştır. Yakutiye ilinin Kuzeyinde Tortum, doğusunda ise Pasinler, batısında Aziziye, Güneyinde ise Palandöken ilçeleri bulunmaktadır. Yakutiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yakutiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yakutiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 186.993 nüfusa sahiptir.

Yakutiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yakutiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yakutiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yakutiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yakutiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yakutiye’ye Nasıl Gidilir? Yakutiye Yol Tarifi

Yakutiye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yakutiye’ye gelebilirsiniz. Yakutiye karayolu ile Erzurum şehir merkezine 27.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.255 km, Ankara’ya yaklaşık 891 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.607 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yakutiye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yakutiye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.