İçeriğe geç

Yakakent Yol Tarifi

Samsun Yakakent yol tarifi; yazımızda öncelikle Yakakent şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yakakent’e nasıl gidilir? Yakakent yol tarifi? Yakakent yol haritası? Yakakent İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yakakent İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Yakakent, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Yakakent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 204 km2’dir. Yakakent ilçesinin rakımı ise 12 m olarak hesaplanmıştır. Yakakent ilçesinin doğusunda ve Güneyinde Alaçam, batısında Sinop ilçeleri bulunmaktadır. Yakakent ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yakakent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yakakent ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.685 nüfusa sahiptir.

Yakakent İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yakakent Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yakakent’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yakakent Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yakakent’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yakakent’e Nasıl Gidilir? Yakakent Yol Tarifi

Yakakent’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yakakent’e gelebilirsiniz. Yakakent karayolu ile Samsun şehir merkezine 109 km, İstanbul’a yaklaşık 689 km, Ankara’ya yaklaşık 413 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.041 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yakakent ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yakakent ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.