İçeriğe geç

Yahyalı Yol Tarifi

Kayseri Yahyalı yol tarifi; yazımızda öncelikle Yahyalı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yahyalı’ya nasıl gidilir? Yahyalı yol tarifi? Yahyalı yol haritası? Yahyalı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yahyalı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Yahyalı, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Yahyalı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.587 km2’dir. Yahyalı ilçesinin rakımı ise1.178 m olarak hesaplanmıştır. Yahyalı ilçesinin Kuzeyinde Yeşilhisar ve Develi, doğusunda ve güneyinde Adana, batısında Niğde ilçeleri bulunmaktadır. Yahyalı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yahyalı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yahyalı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 36.076 nüfusa sahiptir.

Yahyalı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yahyalı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yahyalı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yahyalı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yahyalı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yahyalı’ya Nasıl Gidilir? Yahyalı Yol Tarifi

Yahyalı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yahyalı’ya gelebilirsiniz. Yahyalı karayolu ile Kayseri şehir merkezine 80.1 km, İstanbul’a yaklaşık 827 km, Ankara’ya yaklaşık 392 km, İzmir’den ise yaklaşık 849 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yahyalı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yahyalı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.