İçeriğe geç

Yahyalı Posta Kodu

Yahyalı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yahyalı Posta Kodu Sorgulama

Yahyalı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yahyalı ilçesi Hakkında

Yahyalı ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz kırk beşinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Yahyalı, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Yahyalı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.587 km2’dir. Rakımı ise1.178 m olarak hesaplanmıştır. Yahyalı ilçesinin Kuzeyinde Yeşilhisar ve Develi, doğusunda ve güneyinde Adana, batısında Niğde ilçeleri bulunmaktadır. Yahyalı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yahyalı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yahyalı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 36.208 nüfusa sahiptir.

Yahyalı Posta Kodu
Yahyalı Posta Kodu