İçeriğe geç

Yahşihan Yol Tarifi

Kırıkkale Yahşihan yol tarifi; yazımızda öncelikle Yahşihan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yahşihan’a nasıl gidilir? Yahşihan yol tarifi? Yahşihan yol haritası? Yahşihan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yahşihan İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Yahşihan, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Yahşihan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 304 km2’dir. Yahşihan ilçesinin rakımı ise 779 m olarak hesaplanmıştır. Yahşihan ilçesinin Kuzeyinde ve Batısında Ankara, doğusunda Kırıkkale Merkez ve Balışeyh, Güneyinde ise Bahşılı ilçeleri bulunmaktadır. Yahşihan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yahşihan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yahşihan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31.013 nüfusa sahiptir.

Yahşihan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yahşihan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yahşihan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yahşihan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yahşihan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yahşihan’a Nasıl Gidilir? Yahşihan Yol Tarifi

Yahşihan’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yahşihan’a gelebilirsiniz. Yahşihan karayolu ile Kırıkkale şehir merkezine 13.4 km, İstanbul’a yaklaşık 520 km, Ankara’ya yaklaşık 67.2 km, İzmir’den ise yaklaşık 670 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırıkkale’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırıkkale demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Yahşihan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.