İçeriğe geç

Yahşihan Posta Kodu

Yahşihan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Yahşihan Posta Kodu Sorgulama

Yahşihan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yahşihan ilçesi Hakkında

Yahşihan ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz otuz birinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Yahşihan, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Yahşihan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 304 km2’dir. Rakımı ise 779 m olarak hesaplanmıştır. Yahşihan ilçesinin Kuzeyinde ve Batısında Ankara, doğusunda Kırıkkale Merkez ve Balışeyh, Güneyinde ise Bahşılı ilçeleri bulunmaktadır. Yahşihan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yahşihan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yahşihan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 29.179 nüfusa sahiptir.

Yahşihan Posta Kodu
Yahşihan Posta Kodu