İçeriğe geç

Yağlıdere Yol Tarifi

Giresun Yağlıdere yol tarifi; yazımızda öncelikle Yağlıdere şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Yağlıdere’ye nasıl gidilir? Yağlıdere yol tarifi? Yağlıdere yol haritası? Yağlıdere İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Yağlıdere İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Yağlıdere, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Yağlıdere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 327 km2’dir. Yağlıdere ilçesinin rakımı ise 104 m olarak hesaplanmıştır. Yağlıdere ilinin Kuzeyinde Espiye ve Keşap, doğusunda ise Güce, batısında Dereli, Güneyinde ise Alucra ilçeleri bulunmaktadır. Yağlıdere ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yağlıdere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yağlıdere ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.793 nüfusa sahiptir.

Yağlıdere İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yağlıdere Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Yağlıdere’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Yağlıdere Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yağlıdere’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Yağlıdere’ye Nasıl Gidilir? Yağlıdere Yol Tarifi

Yağlıdere’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Yağlıdere’ye gelebilirsiniz. Yağlıdere karayolu ile Giresun şehir merkezine 52.1 km, İstanbul’a yaklaşık 975 km, Ankara’ya yaklaşık 641 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.327 km uzaklıktadır. Hava yolu ve Demir yolu ile ulaşımı yoktur.