İçeriğe geç

Vize Yol Tarifi

Kırklareli Vize yol tarifi; yazımızda öncelikle Vize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Vize’ye nasıl gidilir? Vize yol tarifi? Vize yol haritası? Vize İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Vize İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Vize, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Vize İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.090 km2’dir. Vize ilçesinin rakımı ise 174 m olarak hesaplanmıştır. Vize ilçesinin Kuzeyinde Demirköy, batısında Pınarhisar, Güneyinde ise Tekirdağ ilçeleri bulunmaktadır. Vize ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Vize İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Vize ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 28.541 nüfusa sahiptir.

Vize İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Vize Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Vize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Vize Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Vize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Vize’ye Nasıl Gidilir? Vize Yol Tarifi

Vize’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Vize’ye gelebilirsiniz. Vize karayolu ile Kırklareli şehir merkezine 77.5 km, İstanbul’a yaklaşık 151 km, Ankara’ya yaklaşık 607 km, İzmir’den ise yaklaşık 629 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırklareli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırklareli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Vize ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.