İçeriğe geç

Viranşehir Yol Tarifi

Şanlıurfa Viranşehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Viranşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Viranşehir’e nasıl gidilir? Viranşehir yol tarifi? Viranşehir yol haritası? Viranşehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Viranşehir İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Viranşehir, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Viranşehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.297 km2’dir. Viranşehir ilçesinin rakımı ise 566 m olarak hesaplanmıştır. Viranşehir ilçesinin Kuzeyinde Siverek, doğusunda Mardin, batısında Haliliye ve Eyyübiye, Güneyinde ise Ceylanpınar ilçeleri bulunmaktadır. Viranşehir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Viranşehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Viranşehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 200.267 nüfusa sahiptir.

Viranşehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Viranşehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Viranşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Viranşehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Viranşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Viranşehir’e Nasıl Gidilir? Viranşehir Yol Tarifi

Viranşehir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Viranşehir’e gelebilirsiniz. Viranşehir karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 70.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.374 km, Ankara’ya yaklaşık 886 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.347 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Viranşehir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Viranşehir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.