İçeriğe geç

Vezirköprü Yol Tarifi

Samsun Vezirköprü yol tarifi; yazımızda öncelikle Vezirköprü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Vezirköprü’ye nasıl gidilir? Vezirköprü yol tarifi? Vezirköprü yol haritası? Vezirköprü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Vezirköprü İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Vezirköprü, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Vezirköprü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.674 km2’dir. Vezirköprü ilçesinin rakımı ise 349 m olarak hesaplanmıştır. Vezirköprü ilçesinin Kuzeyinde Sinop, Alaçam ve Bafra, doğusunda Havza, batısında Sinop, Güneyinde ise Çorum ve Amasya ilçeleri bulunmaktadır. Vezirköprü ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Vezirköprü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Vezirköprü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 95.097 nüfusa sahiptir.

Vezirköprü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Vezirköprü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Vezirköprü’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Vezirköprü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Vezirköprü’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Vezirköprü’ye Nasıl Gidilir? Vezirköprü Yol Tarifi

Vezirköprü’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Vezirköprü’ye gelebilirsiniz. Vezirköprü karayolu ile Samsun şehir merkezine 110 km, İstanbul’a yaklaşık 689 km, Ankara’ya yaklaşık 355 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.042 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Vezirköprü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Vezirköprü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.