İçeriğe geç

Varto Yol Tarifi

Muş Varto yol tarifi; yazımızda öncelikle Varto şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Varto’ya nasıl gidilir? Varto yol tarifi? Varto yol haritası? Varto İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Varto İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş’un ilçesi olan Varto, Muş’un yerleşim yerlerinden biridir. Varto İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.318 km2’dir. Varto ilçesinin rakımı ise 1.519 m olarak hesaplanmıştır. Varto ilçesinin Kuzeyinde Erzurum, doğusunda Bulanık, batısında Bingöl, Güneyinde ise Muş Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Varto ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Varto İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Varto ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.897 nüfusa sahiptir.

Varto İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Varto Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Varto’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Varto Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Varto’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Varto’ya Nasıl Gidilir? Varto Yol Tarifi

Varto’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Varto’ya gelebilirsiniz. Varto karayolu ile Muş şehir merkezine 48.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.259 km, Ankara’ya yaklaşık 926 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.612 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muş Şehir Merkezinde yer alan Muş Sultan Alparslan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muş Sultan Alparslan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Varto ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Muş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Muş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Varto ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.