Van Zonguldak Arası Kaç KM

Van Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Zonguldak arası kaç km? Van Zonguldak arası kaç saat? Van Zonguldak yol tarifi? Van Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS GPS koordinatlarıdır.

Van Zonguldak Arası Kaç KM

Van Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1365 km’dir. Van Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1075 km’dir.

Van Zonguldak Arası Kaç KM

Van Zonguldak Arası Kaç Saat

Van Zonguldak arası kaç saat; Van Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1365 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Van Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Van Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1075 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Van Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1365 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 110 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.