Van Muradiye Arası Kaç KM

Van Muradiye arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Muradiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Muradiye arası kaç km? Van Muradiye arası kaç saat? Van Muradiye yol tarifi? Van Muradiye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Muradiye İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ilinin yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 38° 30′ 4.3524” Kuzey ve 43° 22′ 22.7208” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muradiye ilçesi;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muradiye ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 912 km2dir. Muradiye ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 59′ 40.3476” Kuzey ve 43° 46′ 2.1432” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Van Muradiye Arası Kaç KM

Van Muradiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 km’dir.

Van Muradiye Arası Kaç KM

Van Muradiye Arası Kaç Saat

Van Muradiye arası kaç saat; Van Muradiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Van Muradiye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Van Muradiye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Muradiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Muradiye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Muradiye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muradiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muradiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.