Van Iğdır Arası Kaç KM

Van Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Iğdır arası kaç km? Van Iğdır arası kaç saat? Van Iğdır yol tarifi? Van Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Van Iğdır Arası Kaç KM

Van Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 295 km’dir. Van Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 174 km’dir.

Van Iğdır Arası Kaç KM

Van Iğdır Arası Kaç Saat

Van Iğdır arası kaç saat; Van Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 295 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Van Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Van Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 174 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Van Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 295 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.