İçeriğe geç

Hatay Van Arası Kaç KM

Hatay Van arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Van şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Van arası kaç km? Hatay Van arası kaç saat? Hatay Van yol tarifi? Hatay Van arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Van İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Van Arası Kaç KM

Hatay Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 873 km’dir. Hatay Van arası mesafe havayolu ile yaklaşık 688 km’dir.

Hatay Van Arası Kaç KM

Hatay Van Arası Kaç Saat

Hatay Van arası kaç saat; Hatay Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 873 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Van arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Van arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 688 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Hatay Van Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 873 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Van Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Van arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.