İçeriğe geç

Van Hakkâri Arası Kaç KM

Van Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Hakkâri arası kaç km? Van Hakkâri arası kaç saat? Van Hakkâri yol tarifi? Van Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Van Hakkâri Arası Kaç KM

Van Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 km’dir. Van Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 108 km’dir.

Van Hakkâri Arası Kaç KM

Van Hakkâri Arası Kaç Saat

Van Hakkâri arası kaç saat; Van Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Van Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Van Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 108 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Van Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.