İçeriğe geç

Van Gümüşhane Arası Kaç KM

Van Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Gümüşhane arası kaç km? Van Gümüşhane arası kaç saat? Van Gümüşhane yol tarifi? Van Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Van Gümüşhane Arası Kaç KM

Van Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 km’dir. Van Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 403 km’dir.

Van Gümüşhane Arası Kaç KM

Van Gümüşhane Arası Kaç Saat

Van Gümüşhane arası kaç saat; Van Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Van Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Van Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 403 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Van Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.