İçeriğe geç

Van Giresun Arası Kaç KM

Van Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Giresun arası kaç km?Van Giresun arası kaç saat? Van Giresun yol tarifi? Van Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Van Giresun Arası Kaç KM

Van Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 738 km’dir. Van Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 505 km’dir.

Van Giresun Arası Kaç KM

Van Giresun Arası Kaç Saat

Van Giresun arası kaç saat; Van Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 738 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Van Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Van Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 505 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Van Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 738 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.