İçeriğe geç

Gaziantep Van Arası Kaç KM

Gaziantep Van arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Van şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Van arası kaç km? Gaziantep Van arası kaç saat? Gaziantep Van yol tarifi? Gaziantep Van arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Van İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Van Arası Kaç KM

Gaziantep Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 km’dir. Gaziantep Van arası mesafe havayolu ile yaklaşık 579 km’dir.

Gaziantep Van Arası Kaç KM

Gaziantep Van Arası Kaç Saat

Gaziantep Van arası kaç saat; Gaziantep Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gaziantep Van arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Van arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 579 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Gaziantep Van Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Van Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Van arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.