İçeriğe geç

Erzurum Van Arası Kaç KM

Erzurum Van arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Van şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Van arası kaç km? Erzurum Van arası kaç saat? Erzurum Van yol tarifi? Erzurum Van arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Van İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Van Arası Kaç KM

Erzurum Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 462 km’dir. Erzurum Van arası mesafe havayolu ile yaklaşık 273 km’dir.

Erzurum Van Arası Kaç KM

Erzurum Van Arası Kaç Saat

Erzurum Van arası kaç saat; Erzurum Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 462 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Van arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzurum Van arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 273 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

51 dakika

Erzurum Van Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 462 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Van Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Van arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.