İçeriğe geç

Van Erzincan Arası Kaç KM

Van Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Erzincan arası kaç km? Van Erzincan arası kaç saat? Van Erzincan yol tarifi? Van Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Van Erzincan Arası Kaç KM

Van Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 km’dir. Van Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 363 km’dir.

Van Erzincan Arası Kaç KM

Van Erzincan Arası Kaç Saat

Van Erzincan arası kaç saat; Van Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Van Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Van Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 363 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Van Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.