İçeriğe geç

Van Elazığ Arası Kaç KM

Van Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Elazığ arası kaç km? Van Elazığ arası kaç saat? Van Elazığ yol tarifi? Van Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Van Elazığ Arası Kaç KM

Van Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 507 km’dir. Van Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 395 km’dir.

Van Elazığ Arası Kaç KM

Van Elazığ Arası Kaç Saat

Van Elazığ arası kaç saat; Van Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 507 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Van Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Van Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 395 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Van Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 507 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.