İçeriğe geç

Diyarbakır Van Arası Kaç KM

Diyarbakır Van arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Van şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Van arası kaç km? Diyarbakır Van arası kaç saat? Diyarbakır Van yol tarifi? Diyarbakır Van arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Van İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Van Arası Kaç KM

Diyarbakır Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 406 km’dir. Diyarbakır Van arası mesafe havayolu ile yaklaşık 313 km’dir.

Diyarbakır Van Arası Kaç KM

Diyarbakır Van Arası Kaç Saat

Diyarbakır Van arası kaç saat; Diyarbakır Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 406 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Van arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Van arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 313 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Diyarbakır Van Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 406 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Van Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Van arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.