İçeriğe geç

Van Denizli Arası Kaç KM

Van Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Denizli arası kaç km? Van Denizli arası kaç saat? Van Denizli yol tarifi? Van Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Van Denizli Arası Kaç KM

Van Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1613 km’dir. Van Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1252 km’dir.

Van Denizli Arası Kaç KM

Van Denizli Arası Kaç Saat

Van Denizli arası kaç saat; Van Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1613 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Van Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. Van Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1252 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Van Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1613 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 89 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 130 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

w

Van Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.