Van Çanakkale Arası Kaç KM

Van Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Çanakkale arası kaç km? Van Çanakkale arası kaç saat? Van Çanakkale yol tarifi? Van Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir.  Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Van Çanakkale Arası Kaç KM

Van Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1869 km’dir. Van Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1471 km’dir.

Van Çanakkale Arası Kaç KM

Van Çanakkale Arası Kaç Saat

Van Çanakkale arası kaç saat; Van Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1869 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 21 saat sürmektedir. Van Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 23 saat 30 dakika sürmektedir. Van Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1471 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

21 saat

Otobüs ile;

23 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 27 dakika

Van Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1869 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 103 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 150 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.