İçeriğe geç

Van Burdur Arası Kaç KM

Van Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Burdur arası kaç km? Van Burdur arası kaç saat? Van Burdur yol tarifi? Van Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Van Burdur Arası Kaç KM

Van Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1537 km’dir. Van Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1149 km’dir.

Van Burdur Arası Kaç Saat

Van Burdur arası kaç saat; Van Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1537 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Van Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Van Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1149 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat

Van Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1537 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 85 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 123 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.