İçeriğe geç

Van Bitlis Arası Kaç KM

Van Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Bitlis arası kaç km? Van Bitlis arası kaç saat? Van Bitlis yol tarifi? Van Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Van Bitlis Arası Kaç KM

Van Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 204 km’dir. Van Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 118 km’dir.

Van Bitlis Arası Kaç Saat

Van Bitlis arası kaç saat; Van Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 204 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Van Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Van Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 118 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Van Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 204 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.