İçeriğe geç

Van Bingöl Arası Kaç KM

Van Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Bingöl arası kaç km? Van Bingöl arası kaç saat? Van Bingöl yol tarifi? Van Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Van Bingöl Arası Kaç KM

Van Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 384 km’dir. Van Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 269 km’dir.

Van Bingöl Arası Kaç Saat

Van Bingöl arası kaç saat; Van Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 384 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Van Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Van Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 269 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

51 dakika

Van Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 384 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.