Van Başkale Arası Kaç KM

Van Başkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Başkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Başkale arası kaç km? Van Başkale arası kaç saat? Van Başkale yol tarifi? Van Başkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Başkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ilinin yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 38° 30′ 4.3524” Kuzey ve 43° 22′ 22.7208” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Başkale ilçesi;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Başkale ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,727 km2dir. Başkale ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 2′ 51.3600” Kuzey ve 44° 0′ 53.6400” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Van Başkale Arası Kaç KM

Van Başkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 116 km’dir.

Van Başkale Arası Kaç KM

Van Başkale Arası Kaç Saat

Van Başkale arası kaç saat; Van Başkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 116 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Van Başkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Van Başkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Başkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 116 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Başkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Başkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Başkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Başkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.