İçeriğe geç

Van Artvin Arası Kaç KM

Van Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Artvin arası kaç km? Van Artvin arası kaç saat? Van Artvin yol tarifi? Van Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Van Artvin Arası Kaç KM

Van Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 km’dir. Van Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 345 km’dir.

Van Artvin Arası Kaç KM

Van Artvin Arası Kaç Saat

Van Artvin arası kaç saat; Van Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Van Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Van Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 345 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Van Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.