İçeriğe geç

Van Ardahan Arası Kaç KM

Van Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Ardahan arası kaç km? Van Ardahan arası kaç saat? Van Ardahan yol tarifi? Van Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Van Ardahan Arası Kaç KM

Van Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 446 km’dir. Van Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 297 km’dir.

İstanbul Adana Arası Kaç KM

Van Ardahan Arası Kaç Saat

Van Ardahan arası kaç saat; Van Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 446 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Van Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika saat sürmektedir. Van Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 297 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Van Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 446 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.