İçeriğe geç

Van Aksaray Arası Kaç KM

Van Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Aksaray arası kaç km? Van Aksaray arası kaç saat? Van Aksaray yol tarifi? Van Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Van Aksaray Arası Kaç KM

Van Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1138 km’dir. Van Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 815 km’dir.

Van Aksaray Arası Kaç KM

Van Aksaray Arası Kaç Saat

Van Aksaray arası kaç saat; Van Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1138 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Van Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Van Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 815 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Van Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1138 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.