İçeriğe geç

Van Afyon Arası Kaç KM

Van Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Van Afyon arası kaç km? Van Afyon arası kaç saat?  Van Afyon yol tarifi?  Van Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Van Afyon Arası Kaç KM

 Van Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1446 km’dir.  Van Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1116 km’dir.

Van Afyon Arası Kaç KM

Van Afyon Arası Kaç Saat

Van Afyon arası kaç saat;  Van Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1446 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir.  Van Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir.  Van Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1116 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Van Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

 Van Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1446 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 80 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 116 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan  Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a      yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.