İçeriğe geç

Van Adıyaman Arası Kaç KM

Van Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Adıyaman arası kaç km? Van Adıyaman arası kaç saat? Van Adıyaman yol tarifi? Van Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Van Adıyaman Arası Kaç KM

Van Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 571 km’dir. Van Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 454 km’dir.

Van Adıyaman Arası Kaç KM

Van Adıyaman Arası Kaç Saat

Van Adıyaman arası kaç saat; Van Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 571 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Van Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Van Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 454 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Van Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 571 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.