İçeriğe geç

Vakfıkebir Yol Tarifi

Trabzon Vakfıkebir yol tarifi; yazımızda öncelikle Vakfıkebir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Vakfıkebir’e nasıl gidilir? Vakfıkebir yol tarifi? Vakfıkebir yol haritası? Vakfıkebir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Vakfıkebir İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Vakfıkebir, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Vakfıkebir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 141 km2’dir. Vakfıkebir ilçesinin rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Vakfıkebir ilçesinin doğusunda Çarşamba ve Akçaabat, batısında Beşikdüzü, Güneyinde ise Tonya ve Düzköy ilçeleri bulunmaktadır. Vakfıkebir ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Vakfıkebir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Vakfıkebir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.525 nüfusa sahiptir.

Vakfıkebir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Vakfıkebir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Vakfıkebir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Vakfıkebir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Vakfıkebir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Vakfıkebir’e Nasıl Gidilir? Vakfıkebir Yol Tarifi

Vakfıkebir’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Vakfıkebir’e gelebilirsiniz. Vakfıkebir karayolu ile Trabzon şehir merkezine 92.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.019 km, Ankara’ya yaklaşık 685 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.371 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Vakfıkebir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.