İçeriğe geç

Vakfıkebir Posta Kodu

Vakfıkebir Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Vakfıkebir Posta Kodu Sorgulama

Vakfıkebir de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Vakfıkebir ilçesi Hakkında

Vakfıkebir ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yetmiş ikinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Vakfıkebir, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Vakfıkebir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 141 km2’dir. Rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Vakfıkebir ilçesinin doğusunda Çarşamba ve Akçaabat, batısında Beşikdüzü, Güneyinde ise Tonya ve Düzköy ilçeleri bulunmaktadır. Vakfıkebir ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Vakfıkebir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Vakfıkebir ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 27.332 nüfusa sahiptir.

Vakfıkebir Posta Kodu
Vakfıkebir Posta Kodu