İçeriğe geç

Uzunköprü Yol Tarifi

Edirne Uzunköprü yol tarifi; yazımızda öncelikle Uzunköprü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Uzunköprü’ye nasıl gidilir? Uzunköprü yol tarifi? Uzunköprü yol haritası? Uzunköprü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Uzunköprü İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan Uzunköprü, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. Uzunköprü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.185 km2’dir. Uzunköprü ilçesinin rakımı ise 32 m olarak hesaplanmıştır. Uzunköprü ilinin Kuzeyinde Havsa ve Edirne Merkez, doğusunda ise Tekirdağ, batısında Meriç, Güneyinde ise Keşan ve İpsala ilçeleri bulunmaktadır. Uzunköprü ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Uzunköprü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Uzunköprü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 61.087 nüfusa sahiptir.

Uzunköprü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Uzunköprü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Uzunköprü’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Uzunköprü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uzunköprü’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Uzunköprü’ye Nasıl Gidilir? Uzunköprü Yol Tarifi

Uzunköprü’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Uzunköprü’ye gelebilirsiniz. Uzunköprü karayolu ile Edirne şehir merkezine 76.9 km, İstanbul’a yaklaşık 252 km, Ankara’ya yaklaşık 705 km, İzmir’den ise yaklaşık 547 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Edirne’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Edirne demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Uzunköprü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.