İçeriğe geç

Uzundere Yol Tarifi

Erzurum Uzundere yol tarifi; yazımızda öncelikle Uzundere şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Uzundere’ye nasıl gidilir? Uzundere yol tarifi? Uzundere yol haritası? Uzundere İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Uzundere İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Uzundere, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Uzundere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 505 km2’dir. Uzundere ilçesinin rakımı ise 1.098 m olarak hesaplanmıştır. Uzundere ilinin Kuzeyinde Artvin, doğusunda ise Otlu, batısında ve güneyinde Tortum ilçeleri bulunmaktadır. Uzundere ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Uzundere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Uzundere ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.153 nüfusa sahiptir.

Uzundere İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Uzundere Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Uzundere’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Uzundere Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uzundereye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Uzundere’ye Nasıl Gidilir? Uzundere Yol Tarifi

Uzundere’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Uzundere’ye gelebilirsiniz. Uzundere karayolu ile Erzurum şehir merkezine 86.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.314 km, Ankara’ya yaklaşık 950 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.666 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Uzundere ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Uzundere ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.