İçeriğe geç

Üzümlü Yol Tarifi

Erzincan Üzümlü yol tarifi; yazımızda öncelikle Üzümlü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Üzümlü’ye nasıl gidilir? Üzümlü yol tarifi? Üzümlü yol haritası? Üzümlü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Üzümlü İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan Üzümlü, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Üzümlü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 591 km2’dir. Üzümlü ilçesinin rakımı ise 1.397 m olarak hesaplanmıştır. Üzümlü ilinin Kuzeyinde Çayırlı, doğusunda ise Tercan, batısında Erzincan Merkez, Güneyinde ise Tunceli ilçeleri bulunmaktadır. Üzümlü ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Üzümlü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Üzümlü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.493 nüfusa sahiptir.

Üzümlü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Üzümlü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Üzümlü’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Üzümlü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Üzümlü’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Üzümlü’ye Nasıl Gidilir? Üzümlü Yol Tarifi

Üzümlü’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Üzümlü’ye gelebilirsiniz. Üzümlü karayolu ile Erzincan şehir merkezine 25.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.067 km, Ankara’ya yaklaşık 704 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.420 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan Şehir Merkezinde yer alan Erzincan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzincan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Üzümlü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzincan’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzincan demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Üzümlü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.