İçeriğe geç

Üsküdar Yol Tarifi

İstanbul Üsküdar yol tarifi; yazımızda öncelikle Üsküdar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Üsküdar’a nasıl gidilir? Üsküdar yol tarifi? Üsküdar yol haritası? Üsküdar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Üsküdar İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Üsküdar, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Üsküdar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 35 km2’dir. Üsküdar ilçesinin rakımı ise 14 m olarak hesaplanmıştır. Üsküdar ilçesinin Kuzeyinde Beykoz, doğusunda Ümraniye ve Ataşehir, Güneyinde ise Kadıköy ilçeleri bulunmaktadır. Üsküdar ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Üsküdar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Üsküdar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 531.825 nüfusa sahiptir.

Üsküdar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Üsküdar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Üsküdar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Üsküdar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Üsküdar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Üsküdar’a Nasıl Gidilir? Üsküdar Yol Tarifi

Üsküdar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Üsküdar’a gelebilirsiniz. Üsküdar karayolu ile İstanbul şehir merkezine 16.1 km, Bursa’ya yaklaşık 144 km, Ankara’ya yaklaşık 439 km, İzmir’den ise yaklaşık 468 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Üsküdar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Üsküdar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.