Uşak Yozgat Arası Kaç KM

Uşak Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Uşak ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Uşak Yozgat arası kaç km? Uşak Yozgat arası kaç saat? Uşak Yozgat yol tarifi? Uşak Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Uşak ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Uşak Yozgat Arası Kaç KM

Uşak Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 km’dir. Uşak Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 483 km’dir.

Uşak Yozgat Arası Kaç KM

Uşak Yozgat Arası Kaç Saat

Uşak Yozgat arası kaç saat; Uşak Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Uşak Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Uşak Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 483 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Uşak Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Uşak Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Uşak Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Uşak Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.