İçeriğe geç

Uşak Yol Tarifi

Uşak yol tarifi; yazımızda öncelikle Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Uşak’a nasıl gidilir? Uşak yol tarifi? Uşak yol haritası? Uşak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Uşak İli Hakkında

Eğe bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip elli ikinci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ 24.7″K 30° 01′ 15.0″E D GPS koordinatlarıdır. Uşak ilinin Kuzeyinde Kütahya, doğusunda ise Afyon, batısında Manisa, Güneyinde ise Denizli illeri bulunmaktadır. Uşak ili Akdeniz iklimine sahiptir. Uşak ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Uşak ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 370.509 nüfusa sahiptir.

Uşak ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Uşak’a Nasıl Gidilir?

Uşak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Uşak’a gelebilirsiniz. Uşak karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 469 km, Ankara’ya yaklaşık 370 km, İzmir’den ise yaklaşık 222 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Uşak Şehir Merkezinde yer alan Uşak Merzifon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Uşak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Uşak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Uşak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Uşak İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Uşak iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Uşak ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Uşak İlçeleri

  • Uşak (il merkezi)
  • Banaz
  • Eşme
  • Karahallı
  • Sivaslı
  • Ulubey